Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva kriminalisty z Mostu, kteří v době svého volna zabavili pod smyšleným důvodem prodejci počítačových a konzolových her přes 30 nosičů s aktuálními hrami. Hry si nechali a prodejci svým jednáním způsobili škodu téměř za 20 tisíc korun, uvedla GIBS v pátek na svém webu. Inspekce dvojici stíhá kvůli podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu ve spolupachatelství. V případě prokázání viny oběma hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

Podezřelí policisté se podle inspekce sešli s mužem, který na internetu nabízel originální hry na značkové herní konzole, v polovině března, představili se mu vymyšlenými jmény a předložili mu originál služebního odznaku. Poté muži podle vyšetřovatelů oznámili, že mu zabavují hry.

"Důvodem k zabavení her byla smyšlená informace, že tituly pocházejí z trestné činnosti, o čemž mu dokonce vydali i falešný protokol o vydání věci na hlavičkovém papíře Policie ČR Teplice a se smyšlenými jmény v podpisech," uvedla inspekce na webu.

Oba kriminalisté zatím v řadách policie zůstávají. "Poté, co se krajský ředitel seznámí se spisem, rozhodne o dalším setrvání ve služebním poměru," řekla krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

V souvislosti s případem inspekce žádá občany, kteří zažili obdobnou situaci nebo byli podobně podvedeni, aby se jí přihlásili na telefonní číslo 974 839 734 nebo lince 158.

Související