Brno chce skoncovat s běháním po úřadech. Cílem města je během několika let dosáhnout stavu, kdy si obyvatelé mohou vše vyřídit přes internet. "K tomu je potřeba vybudovat fungující systém elektronické identity s odpovídající nabídkou aplikací ve formě e-shopu městských služeb," vysvětluje náměstek brněnského primátora pro oblast smart city Jaroslav Kacer (TOP 09). Za vzor si přitom bere Estonsko, které je v oblasti elektronizace státní a veřejné správy špičkou nejen v Evropě. Brno aktuálně připravuje strategii města do roku 2050. Zásadní roli bude hrát digitalizace úřadu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.