Výběrové řízení na nového správce mýtného systému v Česku ukázalo, že stát může na provozu výrazně ušetřit. Zatímco původně ministerstvo dopravy předpokládalo, že za výběr poplatků od kamionů a autobusů zaplatí mezi lety 2020 až 2030 okolo třiceti miliard korun, nyní to vypadá, že by výběr mýta za stejnou dobu mohl stát 10,7 miliardy korun.

Přesně takovou cenu nabídla v tendru firma CzechToll ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, která úzce spolupracuje s kapitálově provázaným slovenským SkyTollem. Podle informací HN právě s touto nabídkou nyní ministerstvo dopravy operuje, a firma by se tak mohla stát v příští dekádě novým správcem mýta v Česku.

Pokud se tak skutečně stane, půjde o vůbec největší výhru současného ministra dopravy Dana Ťoka (ANO), ale také o jeden z  největších úspěchů hnutí ANO Andreje Babiše. Tento úspěch navíc nebude těžké prezentovat voličům. Postačí porovnat stávající a budoucí náklady na provoz mýtného systému v Česku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.