Připravovaný zákon o sociálním bydlení má lidi vyvést z ubytoven, hlavně těch předražených. Část z nich má podle návrhu ministryně pro místní rozvoj v demisi Kláry Dostálové (za ANO) najít bydlení v sociálních domovech. Určené mají být těm lidem, kteří z různých důvodů "neumějí bydlet". Odborníci z Platformy pro sociální bydlení ale varují před tím, aby tyto domovy nebyly kritizovaným ubytovnám až příliš podobné.

Zákon předkládala už minulá Sobotkova vláda. Neúspěšně. Nyní jsou jednání o jeho podobě opět na začátku. Minulý týden se zástupci ministerstev sešli jak s představiteli obcí, tak s odborníky z platformy. Podobná jednání budou probíhat zhruba jednou za měsíc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.