Už více než čtyři roky ničí kůrovec lesy v Česku a zejména stav na severní Moravě popisují experti jako přírodní katastrofu. Rozsáhlé mýtiny v severním předhůří Jeseníků odkrývají celé hřbety, ze kterých se už tyčí jen vyschlé kmeny. Stát tak jen na Moravě přišel kvůli znehodnocování svých lesů a klesající ceně dřeva nejméně o půldruhé miliardy korun.

Největší kalamitě v tuzemských hvozdech za poslední staletí, násobně větší než před lety na Šumavě, ale dlouho nevěnoval velkou pozornost. Zasáhl až vloni v srpnu, kdy poslal na hospodaření Lesů ČR, které už dávno čelily silné kritice zejména ze strany ekologů, rozsáhlou kontrolu České inspekce životního prostředí. Její výsledky podle informací HN poukazují na významné podcenění celé situace.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.