Devětadvacetiletý Rudolf Skopec mladší je vnukem Rudolfa Skopce, historika fotografie, pedagoga a sběratele. Protože se zajímá o rodinnou historii, mrzí ho, že při nedávném zápisu takzvané Kynžvartské daguerrotypie na seznam UNESCO nejdůležitějších dokumentů světa se zapomnělo na roli jeho dědečka v novodobém příběhu tohoto fotografického unikátu.  

Skopec přiznává, že má starý rodinný příběh zprostředkovaný hlavně od svého otce, protože sám dědečka nezažil (zemřel v roce 1975). Skopec je podle rodinné tradice fotograf a učí praktickou fotografii na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze – tedy tam, kde kdysi působil i jeho slavný předek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.