Problémy s vozítky segway trápily centrum Prahy do roku 2016. Chodci si často stěžovali, že turisté, kteří vozítka neumí dostatečně ovládat, jezdí po úzkých chodnících historického centra ve skupinách a vysokou rychlostí. Po zavedení zákazu v centru, především v celé Praze 1 a na částech území dalších městských částí, se segwaye přesunuly do lokalit na okraji hlavního města.

Podle původního plánu měla k zakázaným oblastem patřit i Praha 6. Její starosta Ondřej Kolář (TOP 09) se ale postavil proti zákazu, který podle něj nebyl v dané podobě smysluplný. Dnes Praha 6 řeší, jak segwaye na svém území omezit.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.