Menšinová podpora komunistů pro případnou vládu hnutí ANO a ČSSD nebude zadarmo. KSČM hodlá posuzovat, zdali jsou navržení ministři dostatečně kompetentní.

"Budeme mít požadavky na patřičnou kvalifikaci, vzdělání a manažerské schopnosti," řekl v rozhovoru pro iHNed.cz šéf komunistů Vojtěch Filip.

A po kabinetu chtějí také záruky, že mezinárodní politika bude poplatná svrchovanému rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.

KSČM ostře odsoudila slova některých ministrů vlády, kteří schvalují útok na syrský režim Bašára Asada. Váš místopředseda Josef Skála dokonce o víkendu naznačil, že by to mohlo ovlivnit ochotu KSČM podpořit budoucí vládu hnutí ANO. Jaké záruky výměnou za vaši případnou podporu budete po hnutí ANO požadovat tak, aby se v mezinárodních otázkách nestávaly podobné kroky, se kterými máte zásadní problém?

Kompromis, který máme v úmyslu uzavřít, byť se o něm bude ještě jednat a není hotový, je ten, že budeme požadovat, aby naše zahraniční kroky byly vždy v souladu s Chartou OSN, s mezinárodním právem. A aby naši vojáci byli vysíláni jen tam, kam rozhodne Rada bezpečnosti OSN. Jsme zásadně proti tomu, aby tady byla válečná propaganda, aby se rozhodovalo bez důkazů a aby jednotlivé kroky neměly souhlas OSN. To je naše požadovaná záruka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.