Osmatřicetileté vědkyni Zuzaně Kečkéšové vyšel před rokem článek v časopise Nature.

Publikovat v jednom z vůbec nejprestižnějších vědeckých časopisů světa by bylo úspěchem samo o sobě, ale nadmíru zajímavý byl i její objev. Během svého osmiletého bádání na špičkovém americkém Massachusettském technologickém institutu (MIT) našla mladá vědkyně původem ze slovenské Galanty bílkovinu, která brání vzniku nádorů.

Po návratu do Prahy snila o tom, že si založí vlastní laboratoř, kde bude svoje objevy dál posouvat, ideálně směrem k budoucímu léku.

K tomu jí ale chyběly peníze, a svou práci tak dál rozvíjela ve skupině docenta Jana Konvalinky v dejvickém Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.