Komunisté slaví vítězný duben 2018, hodnotí situaci po sobotním sjezdu KSČM  komentátor HN Petr Honzejk.

Jejich předsedovi Vojtěchu Filipovi ke znovuzvolení pomohly vztahy s hnutím ANO, díky kterému získává KSČM stále větší moc - několik důležitých postů ve sněmovně i příslib vládní spolupráce.

Prestiž sjezdu pak významně zvýšil Miloš Zeman, jenž se v sobotu stal prvním porevolučním prezidentem, který na komunistickém sjezdu vystoupil.

Zeman na sjezdu komunistů řekl, že by si přál, aby mohl s čistým svědomím říct, že KSČM je stranou demokratickou.

"Z toho tedy plyne, že dle prezidenta KSČM stranou demokratickou není. Pak je tady ale otázka: Proč tak prosazuje, aby nedemokratická strana získala podíl na moci? Není jeho vlastní vztah k demokracii poněkud benevolentní?" ptá se Honzejk.

Komunisté se podle něj dostávají k moci ve chvíli, kdy jsou u nich reminiscence na minulost silnější než kdy jindy.

"To, že to klíčovým politickým hráčům nevadí, je asi nejlepším symbolem ztráty paměti, lhostejnosti k demokratickým hodnotám, nabourávání příslušnosti Česka k Západu," komentuje Honzejk.

Je namístě se nárůstu moci komunistů v Česku obávat, nebo jde jen o "partu neškodných strejců a tetek"? Petr Honzejk odpovídal on-line.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.