Stejně jako pražská primátorka Adriana Krnáčová zastává její náměstek Petr Dolínek názor, že je demolice Libeňského mostu nutná. Podle Dolínka je jeho technický stav neopravitelný a protesty bourání nezabrání.

Dolínek v rozhovoru pro server Aktuálně.cz řekl, že rozdíl mezi stavbou nového mostu a jeho opravou vyjde nastejno s tím, že ten nový bude fungovat dalších sto let s poměrně nízkými náklady na údržbu. 

"Také si musíme uvědomit, že rekonstrukce de facto znamená úplné vyvrtání sloupů, na kterých most stojí, a jejich vybetonování železobetonem. Dva středové pásy by bylo nutné úplně vybrat a nahradit absolutně novým materiálem, opět železobetonem. Takže oprava vlastně znamená postavení nového mostu uvnitř popraskaných zdí," dodal.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.