Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil dva Nizozemce, kteří byli kromě výtržnictví obviněni i z těžkého ublížení na zdraví kvůli sobotnímu napadení číšníka v centru Prahy. Skončili ve vazbě.

Dvěma hlavními aktéry jsou podle nizozemského listu Algemeen Dagblad bratři, přičemž jeden z nich je majitelem fitness studia, v němž zároveň pracuje jako trenér. Příbuzný obou mužů, kterého kontaktovala nizozemská média, uvedl, že ani jeden z nich nemá záznam v trestním rejstříku. Státní zástupce Jan Lelek však řekl, že u jednoho z bratrů je možnost, že by mohl trestný čin opakovat.

"Oba obvinění vypovídali, oba shodně uvedli, že jim je to líto. Dokonce vyjádřili i stud a snahu finančně pomoci poškozenému," řekl Lelek.

Podle Lelka je případ zatím na začátku vyšetřování. Policie bude vyslýchat svědky incidentu, bude také potřeba vypracovat posudek z oboru soudního lékařství, který se bude týkat zranění poškozeného. "To jsou zásadní důkazy, které je potřeba opatřit," zdůraznil Lelek. Vyšetřování celého incidentu by podle něj mohlo trvat zhruba dva měsíce.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.