Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil dva Nizozemce, kteří byli kromě výtržnictví obviněni i z těžkého ublížení na zdraví kvůli sobotnímu napadení číšníka v centru Prahy. Skončili ve vazbě.

Dvěma hlavními aktéry jsou podle nizozemského listu Algemeen Dagblad bratři, přičemž jeden z nich je majitelem fitness studia, v němž zároveň pracuje jako trenér. Příbuzný obou mužů, kterého kontaktovala nizozemská média, uvedl, že ani jeden z nich nemá záznam v trestním rejstříku. Státní zástupce Jan Lelek však řekl, že u jednoho z bratrů je možnost, že by mohl trestný čin opakovat.

"Oba obvinění vypovídali, oba shodně uvedli, že jim je to líto. Dokonce vyjádřili i stud a snahu finančně pomoci poškozenému," řekl Lelek.

Podle Lelka je případ zatím na začátku vyšetřování. Policie bude vyslýchat svědky incidentu, bude také potřeba vypracovat posudek z oboru soudního lékařství, který se bude týkat zranění poškozeného. "To jsou zásadní důkazy, které je potřeba opatřit," zdůraznil Lelek. Vyšetřování celého incidentu by podle něj mohlo trvat zhruba dva měsíce.

V článku se dále dozvíte

  • Celkem bylo policisty zadrženo sedm Nizozemců podezřelých z napadení číšníka v Praze.
  • Dva z nich, kteří jsou obviněni z těžkého ublížení na zdraví, protože kopali číšníka do hlavy, skončili ve vazbě. Vyšetřování by mohlo trvat dva měsíce.
  • Ostatní už byli propuštěni, dopustili se buď pouze výtržnictví, nebo se snažili situaci spíše uklidnit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.