Gymnázia mají povinnost přijmout všechny studenty, kteří uspěli na základě výsledků, u nichž se později zjistila chyba. Přijmout by měla i studenty, kteří se mezi úspěšné uchazeče dostali až po opravě hodnocení. Ministerstvo školství o tom v pondělí informovalo v tiskové zprávě. Zatím jsou známé případy dvou žáků, kteří původně neuspěli.

Podle ministerstva je platný seznam úspěšných uchazečů o studium, který byl vyvěšen předtím, než byla chyba odhalena, což se stalo v pátek večer. Školy ale musí původní výsledky opravit, a pokud by nastala situace, že se původně neúspěšný student dostal mezi ty úspěšné, tak má mít rovněž možnost zahájit ve škole studium. Pokud by situace dopadla tak, že by se ke studiu nakonec přihlásilo víc žáků, než byl předpokládaný počet přijatých, tak může škola požádat o výjimku, která umožní přijmout až čtyři žáky navíc. Povoluje ji zřizovatel školy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.