Podle zástupců hnutí ANO i ČSSD je téměř hotový návrh programového prohlášení možné příští vlády už na stole, i když detaily zatím nechtějí prozradit.

Podle informací HN má ale tento dokument přibližně padesát stran a kromě plánů vlády obsahuje i úvodní preambuli, ve které se strany zavazují k tomu, že budou ctít nezávislost veřejnoprávních médií.

Experti, kteří na programovém prohlášení pracují, také potvrzují, že strany se dohodly na kompromisech i v těch bodech, kde dlouho nemohly najít společnou řeč. To se týká především proplácení prvních tří dnů nemocenské, nezvyšování spoluúčasti pacientů, zvýšení rodičovského příspěvku, snížení DPH na vodné a stočné, výdajů země na obranu i nezvyšování daní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.