Chyba v testu na přijímacích zkouškách pro víceletá gymnázia mluví proti centralizaci a plošnosti zkoušek, říká lektor a konzultant Jiří Matěj Brůna, který individuálně připravuje studenty na přijímací zkoušky na vysoké školy a na maturitu. Rekordman s počtem vystudovaných vysokých škol by se osobně přimlouval za zrušení jednotných testů.

Spíše než prohlubováním centralizace by se podle něj měli zodpovědní lidé konkrétně u víceletých gymnázií zabývat tím, že na ně často chodí nikoliv nejtalentovanější děti, ale spíše děti ambiciózních rodičů. Připomíná, že pro český vzdělávací systém je typické, že stupeň dosaženého vzdělání závisí na socioekonomickém prostředí rodiny. "Ztrácíme tím talenty a to je opravdu příliš velký luxus," řekl Brůna v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.