Skoro měsíc musel předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský čekat, než mu prezident Miloš Zeman odpoví na dopis, ve kterém jej žádal o schůzku. S prezidentem se chce bavit o důležité věci: obsazení postu předsedy Nejvyššího správního soudu, protože jeho dosavadnímu šéfovi Josefu Baxovi po prázdninách končí mandát.

Hrad v uplynulých dnech ke schůzce svolil. Rychetský si ale bude muset počkat ještě takřka šest týdnů. "Pan prezident se s předsedou Ústavního soudu setká 13. června 2018," uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Rychetský chce na setkání se Zemanem vzít i Baxu a předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala. Reakci Rychetského a to, zda již oficiální pozvání dostal, se redakci nepodařilo zjistit. Předseda Ústavního soudu ve středu odpoledne již nebyl v úřadě a jeho mluvčí Miroslava Sedláčková o stanovení termínu nevěděla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.