Čínský ministr zahraničí Wang I se ve čtvrtek sešel s vůdcem KLDR Kim Čong-unem v severokorejské metropoli Pchjongjang. Podle agentury Reuters to oznámila čínská diplomacie.

Kim na schůzce zopakoval, že Severní Korea "zastává rozhodný postoj denuklearizace Korejského poloostrova". Čínský ministr zahraničí uvedl, že Čína podporuje ukončení války na Korejském poloostrově a rozhodnutí KLDR zaměřit se nyní na rozvoj hospodářství.

Severní a Jižní Korea se na pátečním summitu dohodly, že budou společně usilovat o to, aby ještě letos mohla být podepsána mírová dohoda, která by nahradila smlouvu o příměří, jíž skončila korejská válka z let 1950–1953. Pchjongjang a Soul také slíbily, že budou pracovat na úplném odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova.

Schůzka čínského ministra zahraničí se severokorejským vůdcem je další ze série letošních diplomatických aktivit KLDR, která v poslední době dává najevo ochotu zastavit své jaderné a raketové zkoušky a uzavřít jaderné testovací zařízení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kim Čong-un na schůzce s čínským ministrem zahraničí zopakoval, že Severní Korea zastává postoj zbavení Korejského poloostrova jaderných zbraní. Země se chce nyní zaměřit na rozvoj hospodářství.
  • Čína, která i přes kritiku zbrojních testů Kimova režimu a podporu sankcí vůči němu zůstává největším spojencem této komunistické diktatury, chce hrát pozitivní roli při hledání politického řešení situace na poloostrově.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.