Technická rada pro mostní objekty doporučila Magistrátu hlavního města Prahy zbourat Libeňský most a nahradit ho zcela novou konstrukcí.

Stavbu nového mostu zvažovalo vedení Prahy i dříve. Podle návrhu Pragoprojektu z roku 2006 dokonce vzniklo i několik vizualizací.

Tato varianta má stavební povolení, územní rozhodnutí i certifikaci EIA. Případné změny během stavby, například nahrazení původních mostních pilířů, se kterými současné stavební povolení nepočítá, je možné podle technické rady do stavebního povolení dodatečně zahrnout.

Podle analýzy, kterou pro magistrát technická rada vypracovala, by bylo ideální, kdyby finální podobu mostu určilo výběrové řízení pomocí metody "design and build" (navrhni a postav), kde by byly doplněny podmínky pro úpravu projektu. Soutěž v této podobě má tu výhodu, že se jí účastní zároveň dodavatelé, projektanti i architekti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.