Pokud podniku vznikne nadměrný odpočet na dani z přidané hodnoty, může se v následujícím měsíci těšit na připsání dané sumy na jeho účet. V některých případech však stačí pochybnost Finanční správy, aby byl proces výplaty protažen na několik měsíců či roků. Tento postup je podle ankety Absurdita roku 2018 největším nesmyslem, kterým "úřední šiml" znepříjemňuje v Česku podnikání.

Anketa, kterou už dvanáctým rokem vyhlašují Hospodářské noviny, je součástí podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku. Jejím cílem je upozornit na zbytečné a často nesmyslné administrativní povinnosti a nařízení, které úřady ukládají podnikatelům, a snaha o jejich odstranění či úpravu.

Letošního vítěze anticeny nominovala Hospodářská komora České republiky a zvolila ho veřejnost hlasováním na internetu. Daňové kontroly jsou podle Hospodářské komory běžným nástrojem daňového řízení. V jejich průběhu však nejsou podnikatelům vypláceny peníze, které si od berního úřadu nárokuje. Peníze jsou případně vyplaceny až po skončení kontroly, což negativně ovlivňuje finanční stabilitu firem a může ohrozit i její samotnou existenci.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.