Výměnou za toleranci menšinové vlády ANO, ať už samotného hnutí nebo s ČSSD, budou chtít komunisté některé posty v centrálních orgánech či ve státních nebo polostátních firmách. Informuje o tom server Novinky.cz.

 

V připravované dohodě o podpoře vzniku a toleranci existence menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD po volbách 2017, kterou připravil předseda komunistů Vojtěch Filip, se podle serveru uvádí, že má KSČM "právo navrhnout obsazení některých funkcí, aby mohla po dobu působení tolerované vlády plnit svou kontrolní roli, zejména ve vnitřních a vnějších kontrolních orgánech centrálních orgánů a přímo řízených organizací".

Komunisté nechtějí navrhovat do příštího kabinetu žádné své straníky, požadují však konzultace "o obsazení jednotlivých resortů". V současné vládě vadil Filipovi například ministr spravedlnosti Robert Pelikán a ministr zahraničí Martin Stropnický, ani jeden z nich však členem příštího kabinetu nebude.

KSČM se zavazuje k tomu, že při hlasování o důvěře vlády bude všech 15 jejích poslanců hlasovat tak, aby vláda důvěru získala. Zároveň nikdy nepředloží návrh na vyslovení nedůvěry. Strana však nebude automaticky přijímat každý návrh z dílny hnutí ANO, zákony na základě programového prohlášení však bude podporovat natolik, aby prošly Poslaneckou sněmovnou i Senátem.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.