Až 200 milionů korun má zaplatit ministerstvo financí Ivanu G. za to, že tehdejší Středisko cenných papírů (SCP) neuhlídalo 140 tisíc akcií ČEZ, které měl uložené na svém účtu a které středisko spravovalo. To akcie vydalo makléřům, aniž si ověřilo, zda jim k tomu dal jejich majitel zmocnění.

G. uspěl u soudu už těsně před koncem loňského roku. Nyní soudkyně sepsala písemný rozsudek, který HN získaly na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Již dříve mu přitom stát musel vyplatit 31 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministerstvo financí bude muset odškodnit několik let starou chybu Střediska cenných papírů, které jednomu investorovi neuhlídalo 140 tisíc akcií ČEZ.
  • Středisko vydalo akcie makléřům a přitom si neověřilo, zda k tomu dal majitel zmocnění.
  • Původní vlastník akcií si celkovou škodu spočítal na 204 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru