Piráti navrhli jasnější pravidla pro fungování služeb, jako je Airbnb. Chtějí aktualizovat některé zákony a prosadit změny do návrhů, které chystá ministerstvo financí.

Především chtějí přenést placení místního poplatku za krátkodobý pronájem i na zprostředkovatele, jakými jsou například Airbnb nebo služba Booking.com.

Něco podobného chystá i ministerstvo financí, které uvažuje o poplatku 50 korun z transakce. Podle pirátů to může být přijatelná částka mimo Prahu, v hlavním městě, kde podle jejich údajů dosahují částky za ubytování výše až tří tisíc korun za osobu na noc, by šlo o zanedbatelný poplatek bez "regulačního" efektu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.