Rozhodnutí o osudu Libeňského mostu v Praze se odsouvá. Ministr kultury Ilja Šmíd (za ANO) oznámil, že zvažuje znovu otevřít debatu o jeho prohlášení za kulturní památku. A pražští radní vyřadili debatu o budoucnosti mostu ze čtvrtečního jednání zastupitelstva. Podle původního návrhu se přitom mělo řešit jeho zbourání.

Jde o další z obratů, které spory okolo zchátralého mostu přes Vltavu provází. Ještě před dvěma lety zastupitelé odhlasovali, že se má stavba opravit. Teď ho navrhuje náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) zbourat.

V článku se dále dozvíte

  • Pražské zastupitelstvo odloží jednání o osudu Libeňského mostu.
  • Ministr kultury Ilja Šmíd na popud své rozkladové komise zvažuje, že zruší rozhodnutí o neprohlášení mostu kulturní památkou.
  • Náměstek primátorky Petr Dolínek prosazuje zbourání mostu s odkazem na experty ze své technické rady. Jenže se obklopil pouze těmi, kdo zbourání už dlouhodobě podporují.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.