Rozhodnutí o osudu Libeňského mostu v Praze se odsouvá. Ministr kultury Ilja Šmíd (za ANO) oznámil, že zvažuje znovu otevřít debatu o jeho prohlášení za kulturní památku. A pražští radní vyřadili debatu o budoucnosti mostu ze čtvrtečního jednání zastupitelstva. Podle původního návrhu se přitom mělo řešit jeho zbourání.

Jde o další z obratů, které spory okolo zchátralého mostu přes Vltavu provází. Ještě před dvěma lety zastupitelé odhlasovali, že se má stavba opravit. Teď ho navrhuje náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) zbourat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražské zastupitelstvo odloží jednání o osudu Libeňského mostu.
  • Ministr kultury Ilja Šmíd na popud své rozkladové komise zvažuje, že zruší rozhodnutí o neprohlášení mostu kulturní památkou.
  • Náměstek primátorky Petr Dolínek prosazuje zbourání mostu s odkazem na experty ze své technické rady. Jenže se obklopil pouze těmi, kdo zbourání už dlouhodobě podporují.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.