Ministr dopravy v demisi Dan Ťok ve středu ráno prohlásil, že už "úplně nechce" pokračovat v budoucí vládě. V rozhovoru pro Hospodářské noviny potvrdil, že ve vládě definitivně skončí a že zvažuje odchod z politiky. Hnutí ANO, které se podle něj silně přiklání k pragmatismu, by se mělo politicky vyprofilovat. "Označovat se za hnutí pro všechny je fajn, ale jsou otázky, ve kterých to nejde," řekl HN Ťok. Svému nástupci v čele rezortu dopravy přeje štěstí při jednáních o rozšíření mýta, zároveň ale u některých skloňovaných jmen vyjádřil pochybnosti.

HN: Prohlásil jste, že se vám už "úplně nechce pokračovat v budoucí vládě". Znamená to tedy, že končíte?

Mé finální stanovisko je takové, že v nové vládě nebudu. Za mým rozhodnutím stojí několik okolností. Není to rozhodně o pocitu, že bych měl odejít kvůli mýtu, protože bych ho nezvládl. Naopak si myslím, že to, co ministerstvo mělo v tomto ohledu udělat, splnilo. Udělali jsme opravdu spoustu práce na tomto resortu. Za dobu mého působení jsme zahájili výstavbu 155 kilometrů dálnic a otevřeli 97 kilometrů dálnic. Vyřešili jsme spoustu věcí. Nejsem možná dostatečný politický matador, ale jsou tu témata, kterých se nebojím a jdu do nich. Jedno z témat, kterému jsem se ani vyhnout nemohl, bylo mýto. Mám pocit, že teď je s tím všechno spojené. Navíc nemůžete čelit situaci, kdy vám možní partneři a podporovatelé hnutí ANO řeknou "my tam Ťoka nechceme". Překládám si to tak, že mě tam nechtějí, protože si tam chtějí hrát své vlastní hry a to by s Ťokem nešlo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jakou má Dan Ťok podporu od šéfa hnutí Andreje Babiše.
  • Jak vidí Dan Ťok svou politickou budoucnost.
  • A jak podle ministra dopadne celá kauza s mýtem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.