Před časem se Karla Šlechtová proslavila výrokem: "Andrej Babiš je ikonou české politiky." Její loajalita byla příslovečná. V přítomnosti idolu její oči zářily takovou intenzitou, že tomu dokázala konkurovat snad už jen poslankyně Taťána Malá. Ministryni obrany se proto vesměs prorokovala zářná budoucnost, rychlý vzestup. O to spíš, že současně patřila mezi hlasité obdivovatelky Miloše Zemana, což jí zajišťovalo mocenské krytí z Hradu.

Nyní je všechno jinak. Šlechtovou odepsal Babiš, zastání z Hradu nepřichází a sama ministryně dezorientovaně volá: "Pomoc, kampaň!" S největší pravděpodobností to má "za pár". Litovat ji samozřejmě nemusíme, nakonec si to za své výkony ve funkci ani nezaslouží. Na jejím příběhu ale dá dobře demonstrovat, o co v současné české politice jde a také, jak se dnešní politika dělá. A ani v jednom případě to není hezký pohled.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šlechtovou možná mohl „zachránit“ prezident Zeman, ovšem v kauze novičok se ukázalo, že mu s jeho proruskými hrami příliš nepomůže a tak ji odepsal také. Je ale pravděpodobné, že by Šlechtová musela skončit, i kdyby extremistům nevadila, Andrej Babiš totiž hraje na vícero šachovnicích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.