Češi jsou čím dál méně tolerantní vůči etnickým a náboženským skupinám. Ukazuje to průzkum Hodnoty a postoje v České republice v období let 1991 až 2017. V červnu 2018 ji vydala Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.

Otázka, koho byste nechtěli za sousedy, v průzkumu zjišťuje postoj Čechů k různým menšinám. Stabilně nejvíce lidí uvádí lidi užívající drogy nebo těžké alkoholiky. Čím dál méně tolerantní jsou ale vůči přistěhovalcům, muslimům nebo lidem odlišné rasy. V odpovědích je uvedlo až o čtyřicet procent více lidí než v roce 1991. Přistěhovalce například nechtělo mít za sousedy 23 procent, v posledním průzkumu je uvedlo až 60 procent.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.