Partaji, jejímž programem je samo jméno zakladatele v názvu, se těžko mění vůdce. Kdysi to zažili slovenští hlinkovci, dnes ze setrvačnosti vzhlížejí k Hradu zemanovci. A na sobotní volební konferenci okamurovců si šéfovskou "nepostradatelnost" poprvé užil Tomio Okamura. 

Ten stejně jako další uchazeči o pět nejvyšších postů v SPD neměl soupeře. Nakonec podpora každého kandidáta činila bezmála sto procent, sám Okamura dostal sto padesát ze stodvaapadesáti možných hlasů. To všechno znovu ilustrovalo neliberální podstatu hnutí SPD Tomio Okamury.

Ale uniformita a poslušnost okamurovců není žádným překvapením už od minulé, přísně střežené konference SPD loni v prosinci. Teď se dominantním rysem Okamurovy úderné jednotky stala spíš naprostá názorová ohebnost. Dokud se rýsovala šance, že by SPD s pomocí KSČM a Zemana mohla podporovat jednobarevnou vládu hnutí ANO Andreje Babiše, zdůrazňovali její předáci to, co daný politický tábor spojovalo. Tedy referendum, zdanění církevních restitucí nebo zastavení kvót pro imigranty.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.