Jednatel spolku Děti sportu Jakub Štěpánek se před sedmi lety pustil do organizování příměstských dětských táborů. V Pardubicích, kde začínal, se těmto aktivitám tehdy věnoval jen místní Dům dětí a mládeže a Štěpánek cítil, že je mezi rodiči velká poptávka. Po třech letech tábory rozšířil do Hradce Králové a letos do Prahy. V hlavním městě se mu ale nedaří prosadit tak rychle jako ve východních Čechách. Klienti nejdřív čekají na reference a nabídka je velká, říká v rozhovoru pro HN.

Podnikáte v Pardubickém a Královéhradeckém kraji jako pořadatel příměstských táborů. Čím jsou specifické?

​Naše tábory se snažíme mít maximálně propracované a tematické​​. Každý týden je jinak tematicky zaměřený. Například první týden máme téma policist​é a lupiči, ​další hry bez hranic, záchranáře a tak dále. Na základě těchto témat chodíme s dětmi na tematické ​výlety a hrajeme hry. ​Tábory pořádáme sedmým rokem. Začali jsme v Pardubicích, poté jsme přidali Hradec Králové (4. ročník) a letos nově Prahu.

Můžete zhodnotit trendy ve vašem oboru?

​V Pardubicích​ jsme byli​ průkopníci tím, že jsme ​založili organizaci, která se přímo věnuje táborům​. ​ Rodiče jsou rádi, že máme velký věkový rozsah (3–15 let), a můžeme tak vyhovět všem. Co se týká trendů, tak vycházíme z těch aktuálních. Měli jsme například filmové téma Mimoňů, kteří byli dva roky zpátky velmi oblíbení. Rok od roku se zájem zvyšuje.

Co na to má vliv?

Myslím, že je to tím, že ​děti mají ještě mladé babičky, které musí pracovat, i když jsou ​školy a ​školky zavřené. ​A rodiče​ tak nemají na výběr, kam s dětmi o letních prázdninách. Před sedmi lety jsme začali s patnácti dvaceti dětmi, teď jich na táboře máme sto. Nárůst je obrovský, poslední tři roky k nám dochází až sto dětí na jeden turnus. Kvůli tomu množství musíme tábory dělit podle věkových skupin. Každá skupina​ je oddělená, aby se ​vše bezpečně zvládalo. Ve skupině je ​dětí ​až třicet, máme na ně až šest instruktorů.

Je snadné v dnešní době angažovat na tak krátkou dobu kvalifikovaný personál?

Dříve to bylo jednodušší. Teď nám hodně zkomplikovalo situaci navýšení mezd a také práce ​je ​hodně a lidí málo. My samozřejmě v našem oboru nemůžeme úplně konkurovat všem firmám, které přeplácejí zaměstnance. Letos byl problém sehnat tolik kvalitních lidí, je to složité. Jsme nezisková organizace ​a finance máme​ jen z příspěvků od rodičů, něco málo z dotací a od sponzorů, ale to je velmi malá část rozpočtu.​ ​Na táboře máme instruktory s vystudovanou pedagogickou školou. ​N​ejvětší lákadlo ​pro ně může být praxe. Jakmile by měl přijít brigádník, který jde jen za penězi, tak u nás nenajde finanční uplatnění.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.