V září 2015 si televize Nova za několik desítek milionů korun odkoupila práva na vysílání zápasů evropských pohárů na následující tři roky, do léta 2018. Patřil mezi ně i zápas Viktorie Plzeň s Rapidem Vídeň v základní skupině (Rapid nakonec skupinu vyhrál, Viktorka skončila třetí a nepostoupila).

Jenže ač si na odvysílání Evropské ligy, a tedy i uvedeného duelu v Česku odkoupila Nova exkluzivní práva, tuzemští fanoušci jej mohli sledovat i na placeném kanálu UPC, který jim jej i s českým komentářem přinesl na programu veřejnoprávní Slovenské televize.

Vzápětí začala ostrá řež mezi Novou a UPC, kterou nyní uzavřel Vrchní soud v Praze. Ten toto pondělí pravomocně rozhodl, že se UPC DTH dopustila nekalé soutěže. A potvrdil loňský prvoinstanční verdikt Městského soudu v Praze, který přikázal, aby UPC zaplatila odškodné tři sta tisíc korun. UPC navíc musí zaplatit zhruba 200 tisíc korun na nákladech řízení.

"Je třeba přihlédnout k exkluzivitě práv, do nichž bylo zasaženo. Žalovaný se toho nedopustil jen v jednom případě, bylo prokázáno, že to bylo ve více kolech Evropské ligy," uvedl soudce Jiří Čurda a poukázal na to, že UPC v přenášení sportovních zápasů pokračovala i poté, co to na žádost TV Nova předběžným opatřením zakázal soud. Podle něj tak nestačí pouhé konstatování, že se UPC dopustila nekalé soutěže, ale je nutné i peněžité zadostiučinění.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.