Politické uskupení poslance a starosty Prahy 7 Jana Čižinského Praha sobě získalo více než 92 500 podpisů Pražanů, a může tak v podzimních komunálních volbách kandidovat na pražský magistrát.

V tomto týdnu to na Twitteru oznámila členka hnutí a radní sedmé městské části Hana Třeštíková. "Máme 92 599 podpisů," napsala.

"V roce 2014 pro vítěze v Praze hlasovalo jen lehce přes 70 tisíc lidí. Nás jich už dnes svým podpisem do voleb posílá podstatně víc," upozorňuje Čižinský. Současná primátorka Adriana Krnáčová dostala před čtyřmi lety 74 736 hlasů voličů.

Praha sobě je sdružením nezávislých kandidátů, které na rozdíl od politických stran nechce být registrované na ministerstvu vnitra jako politický subjekt. Pro kandidaturu tak musí podle zákona nasbírat podpisy sedmi procent obyvatel metropole, tedy téměř každého desátého Pražana. Celkem přesně 90 616 lidí. Praha sobě je prvním uskupením, které zvolilo tuto cestu pro volby do zastupitelstva hlavního města.

Podpisy mu od prosince pomáhaly sbírat stovky dobrovolníků na petičních stáncích, dalších několik tisíc podporovatelů sbíralo podpisy ve svém okolí a mezi svými známými.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.