Andrij Matiko z Iršavy na Zakarpatské Ukrajině je se životem v Ostravě spokojený. Od května pracuje v tamní továrně na autodíly a ví, že si místo udrží dlouhodobě. Podařilo se mu získat pracovní kartu v rámci programu české vlády nazvaného Režim Ukrajina.

Matiko je jedním z více než 13 tisíc Ukrajinců, kteří do Česka za poslední dva roky přišli na výzvu tuzemských firem. Těm dlouhodobě scházejí hlavně kvalifikovaní techničtí pracovníci. "U nás na směně je Ukrajinců tak třetina. Vydělávám teď dvakrát víc než doma, firma mi zajistila bydlení, jsem moc spokojený," říká muž, který komponenty do aut vyráběl celý život.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.