Expert na IT Michal Bláha vytvořil celou sérii služeb, které pomáhají občanům a aktivistům kontrolovat, jak stát hospodaří s jejich penězi. Zkušenosti z projektu Hlídač státu přenáší i na ministerstvo vnitra, kde nyní pracuje jako externí poradce pro oblast rozvoje e-governmentu. Podle Bláhy je na tom stát ve své digitalizaci špatně a ještě roky potrvá, než se současný stav výrazně zlepší.

V nejnovějším žebříčku OSN za rok 2017, který sleduje kvalitu digitální státní správy, jsme se opět propadli a celosvětově jsme na 54. místě. V EU pak na sedmnáctém. Čím to je?

Státní správa není moc motivovaná k tomu, zefektivňovat svůj provoz. Existuje řada věcí, které se sešly za posledních 10 let a dělají státu problém v tom, posunout se dál.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.