Evropská fotbalová federace UEFA nevyhověla žádosti pražské Slavie, aby při úterním domácím zápase třetího předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev mohla uctít památku tří padlých českých vojáků v Afghánistánu. Na svém Twitteru o tom informoval předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Čeští vojáci, kteří zemřeli v neděli po sebevražedném útoku atentátníka, byli uctěni například minutou potlesku před nedělním zápasem první fotbalové ligy Sparta–Slovácko a minutou ticha před pondělní dohrávkou mezi Duklou a Bohemians.

UEFA, podobně jako mezinárodní fotbalová federace FIFA, zakazuje a trestá jakékoli politické projevy hráčů či fanoušků při utkáních. Předloni FIFA například pokutovala reprezentace z britských ostrovů za symboly vlčího máku jako uctění památky veteránů z první světové války.

Slavia se podle bývalého ministra obrany Tvrdíka bude podílet na jiné pietní akci. "Jsou to hrdinové a vážíme si toho, co udělali pro naši zemi. SK Slavia Praha dlouhodobě připravuje ve spolupráci s nadačním fondem REGI BASE 11. 11. 2018 velkou oslavu Dne válečných veteránů," napsal Tvrdík.

Související