Zájem o zvýhodněné půjčky na bydlení ze Státního fondu pro rozvoj bydlení překonal očekávání. První z žádostí začal úřad přijímat ve středu v osm hodin ráno, kolem poledne už si lidé zažádali zhruba o 300 milionů korun z vyčleněných 650 milionů.

Na zvýhodněné půjčky chce ministerstvo pro místní rozvoj vzhledem k velkému zájmu ještě v letošním roce přidat. Podle ministryně Kláry Dostálové (za ANO), která o tématu hovořila před novináři po středečním jednání vlády, by se rozpočet na zvýhodněné půjčky pro letošní rok mohl zvýšit až na jednu miliardu. Bližší informace však zatím neuvedla. S jednou miliardou fond počítá na půjčky pro mladé i na další roky.

Jaký je teď zájem o půjčky?

Musím říct, že to předčilo naše očekávání. Zájem je skutečně enormní, takže už dneska víme, že skutečně budeme navyšovat to, co jsme předpokládali v letošním roce. Jinak plánujeme vždycky zhruba kolem jedné miliardy právě na půjčky pro bydlení mladých. Pokud by se samozřejmě i nadále nedostávalo, budeme vyjednávat s ministerstvem financí o navýšení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.