Společnost Agrofert nebude muset platit dvacetimilionový dluh z konce devadesátých let, když se zaručila za 55milionový úvěr společnosti Novicon u tehdejší Investiční a poštovní banky (IPB). Pravomocně o tom rozhodl Městský soud v Praze.

Zaplacení požadovala firma FFinance LLC, která závazek Agrofertu před lety koupila. Kdo za ní stojí, není známo – firma sídlí v daňovém ráji Delaware a v Česku ji zastupuje advokát Jan Lehovec.

Celý příběh je poměrně spletitý. Agrofert ale uspěl především kvůli formální chybě, ke které došlo už na konci devadesátých let. 

V květnu 1996 si ústecká firma Novicon vzala u tehdejší Investiční a poštovní banky úvěr v celkové výši 55 milionů. Novicon v Ústí nad Labem provozoval konzervárnu a zabýval se také řeznictvím.

Spolumajitel a jednatel Noviconu Ivan Negra, který byl i ředitelem firmy, seděl tehdy spolu s Andrejem Babišem v představenstvu Lovochemie. A jeho manželka Dagmar Negrová tehdy byla finanční ředitelkou Agrofertu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.