Nemá smysl zakazovat vjezd cyklistům do centra Prahy tak, jak to udělal první městský obvod. V novém díle Primátorského dotazníku HN se na tom shodli všichni kandidáti na pražského primátora. Včetně stranického šéfa starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého z TOP 09.

Praha 1 zakázala před více než rokem vjezd kol do některých částí centra. Radní argumentovali tím, že chtějí více chránit chodce, které cyklisté ohrožují. Návrh vyvolal značnou kritiku, především ze strany Pražanů, pro které je kolo důležitou alternativou k automobilové dopravě.

Ukázalo se také, že i přes zákaz v centru působí podnikatelé s půjčovnami vozítek segway a motorových koloběžek. Sporný zákaz také letos v červenci zrušil soud, radnice přesto omezující značení neodstranila a dál se snaží s nespokojenými občany vyjednávat.

Otázka pro lídry stran zní: Mají mít cyklisté zakázán vjezd do některých částí centra města tak, jak to navrhlo současné vedení městské části Praha 1? 

Jiří Pospíšil (TOP 09):

Budeme zakazovat lidem jezdit na kole? Je to opravdu takový problém, abychom vydávali absolutní zákaz? Nemyslím, že by šlo o nějaký masivní problém, který by si zasloužil tak tvrdé omezení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.