Jestli se na něčem kandidáti na pražského primátora shodnou, je to fakt, že hlavní město má obrovský problém s nedostatkem bydlení. Jestli se ale na něčem naopak vůbec neshodnou, je to obecní nájemní bydlení jako jeden ze způsobů, jak se s ním vypořádat.

Dělítko se zdá jasné - lídři stran, které se označují jako pravicové, považují obecní byty určené k nájmu za levicový nesmysl. Ostatní naopak poukazují na podobné projekty v řadě moderních evropských měst. Především ve Vídni, která buduje obecní nájemní byty cíleně už sto let a v celém bytovém fondu města tvoří zhruba čtvrtinu (v Praze asi pět procent).  

Další díl Primátorského dotazníku HN tedy nese otázku: Měla by Praha víc podporovat obecní bydlení? Měla by výrazně rozšířit počet obecních bytů? Jak, o kolik?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.