Za jeden rok na ruzyňském letišti přistane nebo z něj odletí přes 13 milionů lidí. Pokud se vydají do centra města, nezbyde jim než využít přeplněný autobus, předražené taxi nebo vlastní dopravu.

Je to další z velkých a dlouhodobě neřešených problémů Prahy. Dvacet let se debatuje o tom, jestli se má z centra na letiště postavit metro, nebo rychlodráha. Jasno stále není. Zatím musel dopravní podnik alespoň v dubnu posílit autobusovou linku, protože cestujících do Prahy neustále přibývá a situace už byla neúnosná.

V dalším dílu Primátorského dotazníku proto dostali kandidáti na pražského primátora následující otázku: Více než dvacet let se v Praze debatuje o tom, jestli má z centra na letiště vést metro, nebo železnice, ale nevede tam ani jedno. Co a jak s tím uděláte? Má smysl dál čekat na železniční spojení? Nebo raději prodloužit metro A?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.