Pražští taxikáři nemají, mírně řečeno, dobrou pověst. Varují před nimi i některé zahraniční cestovní kanceláře. Varovat chtěla turisty dokonce i současná pražská primátorka Adriana Krnáčová. A to přímo v letadle před přistáním na ruzyňském letišti, odkud je mimochodem jediná cesta do centra vedle autobusu právě taxíkem.

Později se vzbouřili samotní taxikáři. Nepříjemně pocítili nástup moderních služeb firem, jako jsou třeba Uber nebo Taxify. A žádají magistrát, stát i hlavní město, aby pro ně srovnaly podmínky.

Jak se s tím chtějí vyrovnat kandidáti na pražského primátora? Dostali následující otázky:

Nástup Uberu a podobných firem znovu poodhalil přinejmenším spornou kvalitu a pověst standardních pražských taxislužeb. Co přesně chcete udělat pro to, aby nebyly dál vnímány jako ostuda města? Jezdíte po Praze spíš standardním taxi, nebo Uberem?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.