Na místě úterního požáru ubytovny v Plzni-Karlově našli ve středu vyšetřovatelé torzo lidského těla. Totožnost mrtvého kriminalisté zjišťují. Dosud věděli jen o 12 lidech, kteří při požáru utrpěli zranění. Krajští kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Zadrželi kvůli tomu jednoho muže, který je zatím v policejní cele, řekla policejní mluvčí Pavla Burešová. Další podrobnosti o zadrženém muži neuvedla. O mrtvém se zatím ani neví, zda to byl muž či žena.

Na místo ubytovny, kterou v úterý ráno zničil požár, nastoupili ve středu vyšetřovatelé hasičů a policie. Požár vzplál v úterý krátce před 8:00, po dvou a půl hodinách se ho hasičům podařilo lokalizovat. "Hasební práce byly ukončeny až dnes ve 3:00," řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Přes noc byly na místě dvě jednotky hasičů, kteří spáleniště ještě prolévali vodou. Kde to bylo možné, rozebírali konstrukci a likvidovali skrytá ohniska požáru. Hasiči stále hlídají a kontrolují místo a v případě potřeby pomáhají vyšetřovatelům.

Zatím není ani přesně vyčíslená škoda, kterou oheň způsobil. Spolumajitel ubytovny v úterý odhadl škodu na 40 milionů korun. O příčinách vzniku požáru, kvůli kterému hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a fakultní nemocnice aktivovala traumatologický plán, se vedly v úterý na místě debaty. Někteří z lidí ubytovaných v objektu řekli, že jeden z lidí si vařil jídlo a zřejmě usnul u vařiče, který začal hořet. Policie ani hasiči ale tuto verzi nepotvrdili, příčinu požáru stále zjišťují.

Související