Česko musí podle kandidáta na funkci ministra zahraničí Tomáše Petříčka výrazně navýšit peníze, které dává na rozvojovou pomoc pro chudší státy světa. Petříček připomněl, že Česko zdaleka neplní to, co samo slíbilo. Praha se zavázala, že bude na rozvojovou pomoc vydávat 0,33 procenta svého ekonomického výkonu. Tento slib ale neplní ani z poloviny a z hlediska výdajů na rozvojovou pomoc patří na chvost zemí Evropské unie.

Čeští politici z vlády i z opozice přitom opakují, že migrační krizi je potřeba řešit přímo na místě, tedy pomoci lidem v jejich domovských zemích, aby neměli důvod odcházet do Evropy. Ve skutečnosti ale Česko na něco takového dává jen zanedbatelné množství peněz.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.