V ulicích se objevily volební plakáty komunistů a je to jako obvykle hustopeklo. Snaha zamaskovat partajní koženost a genetický sklon k zupáctví těmi nejprimitivnějšími marketingovými postupy působí ve výsledku uboze, komicky a temně zároveň. Asi jako kdybyste potkali mlátičku Ondráčka a on se pokusil o přátelský úsměv. Brrr. Jen posuďte: Tohle třeba visí na všech sloupech v Praze 10.

Jana Čunátová

Lze to vnímat v několika rovinách. Někdo si může povšimnout pozoruhodné podoby soudružky Čunátové s psíkem. Někdo se zase může vzhledem k celkové koncepci plakátu ptát, jestli se soudružkou zjevně milovaný psík jmenuje "Praha 10". To by bylo docela trefné: "Praho 10, k noze, Praho 10, lehni!" To je přesně to, co by se komunistům líbilo, samozřejmě i v širším měřítku. Nešťastnější by byli, kdyby jim k nohám zase lehla celá země. No a heslo "S láskou k …..." je asi vůbec nejlepší. Jak vypadají projevy komunistické lásky, to si většina lidí ještě docela pamatuje. Je to k nepřežití. 

K dotyčné soudružce Čunátové se ještě dostaneme, protože její osobnost a příběh ilustruje skutečnou povahu současných komunistů jako máloco. Nejdříve se ale podívejme na komunální perspektivu českých bolševiků skrze čísla. A dlužno říci, že se člověku normálního ražení hned trochu uleví, protože z nich je vidět, že rudá záře nad českými a moravskými městy a obcemi kontinuálně bledne. Hezky je to vidět na tomhle grafu celorepublikového výsledku v komunálních volbách. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.