Ne že by měl Mirek Topolánek vždycky pravdu, ale pokud jde o zaměření volební kampaně, těžko brát jeho náhled úplně na lehkou váhu. Nakonec je to politik, který získal pro stranu nejvíc hlasů v české historii - v roce 2006 vyhrála ODS pod jeho vedením sněmovní volby s rekordním ziskem 35,38 procenta. Co by za to dnes takový Andrej Babiš dal. (Asi hodně.) Takže když Topolánek sleduje volební kampaň ODS před komunálními  volbami, která se zjevně zaměřila primárně proti pirátům, a hodnotí ji, jak se dnes hezky říká, jako "velký špatný", tak na tom možná něco bude. Podívejte se, co napsal na Twitter.

O co se vlastně jedná? ODS v Praze vyvěsila bilboardy, na kterých se píše "Pořádek proti anarchii". A aby nebylo pochyb, kam míří, vydala k tomu sadu videí, na kterých se vyskytují v krajně podivných pozicích krajně podivné osoby. Tu se někdo s dredy zjevně pod vlivem psychotropní látky válí v bahně, tam se nějaká figurantka baví za vydávání chroptivých zvuků likvidací plakátů. (edit: Jedná se o upravené video zveřejněné na twitteru skupinou, která si říká Kolektiv 115.) A ODS se sugestivně říká: Ti také budou volit - chcete, aby rozhodli za vás?!

Kandidát ODS to sice bude vehementně popírat, ale vypadá to jako pokus o podprahové vyvolávání podobné představy o pirátech, jakou se komunisté v sedmdesátých letech snažili vyvolat o představitelích alternativní kultury ("kdo máš dlouhý vlas, nesmíš mezi nás"). Nic hezkého.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.