Po systému IQOS od lídra tuzemského tabákového trhu Philip Morris přichází i česká "dvojka" British American Tobacco (BAT) s výrobkem, který tabák nezapaluje, ale zahřívá. Při inhalaci tabákové tyčinky nahřívané ve speciálním elektronickém zařízení se uvolňuje nikotin, zároveň ale méně dalších škodlivých látek.

Philip Morris oznámil, že IQOS po roce od uvedení na trh do června letošního roku získal 130 tisíc uživatelů. Ještě větší plány má BAT. Marketingový ředitel této společnosti pro trhy severní a střední Evropy Štěpán Michlíček v rozhovoru pro HN popisuje a vysvětluje některé plány BAT s produktem glo a jeho tabákovými tyčinkami neo.

Jaká jsou vaše očekávání od prvního roku prodeje? Kolik zařízení glo chcete v Česku prodat?

Budeme spokojeni, když zaujmeme něco, co se bude blížit procentu současné kuřácké populace, tedy můžeme hovořit asi o 20 tisících uživatelů.

Systém glo je už delší dobu v prodeji na jiných trzích, jsou některé země, kde si chcete pro Česko brát inspiraci?

Nejlepším příkladem je asi Japonsko. Podobně jako tady v Česku jsme tam přišli s podobným produktem na druhém místě za konkurencí. Dnes kategorie bezdýmných tabákových výrobků v Japonsku významným způsobem přispívá našemu tamnímu obratu. Máme tam s naším glo zhruba čtyři procenta celé tabákové kategorie. Japonsko bylo vůbec prvním trhem, kde jsme glo uváděli. Česko je dvanáctou zemí na světě, kde je glo k dispozici.

Kdy byl první moment, kdy bylo jasné, že glo vstoupí i na český trh?

První schválení od vedení přišlo v říjnu loňského roku, tedy máme za sebou zhruba rok příprav.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.