Oděvní průmysl prošel v minulých letech v Česku velkou krizí. Potíže adaptovat se na globalizovaný trh stály u začátku konce mnoha tradičních firem. Oděvní družstvo v Třešti Vývoj tuto krizi přestálo a dnes patří k úspěšným výrobcům zejména obleků, ale také pracovního textilu. I z tohoto důvodu se Vývoj stal firmou roku Kraje Vysočina.

V anketě vyhlašované Hospodářskými novinami zvolila odborná porota na galavečeru v Jihlavě Vývoj v konkurenci dalších devíti podniků téměř jednomyslně. "Jasně vítězila tradice, kvalitní řemeslo, český původ a nadšení pro věc," zhodnotil volbu porotce Pavel Janák ze společnosti Vodafone Czech Republic, která je partnerem této ankety.

Vodafone Firma roku 2018 Kraje Vysočina:

1. VÝVOJ, oděvní družstvo v Třešti – oděvní výroba (Třešť)

2. Adélka a.s. – výroba žitné a pšeničné mouky, pekařských a cukrářských výrobků (Pelhřimov)

3. SAPELI, a.s. – výroba interiérových dveří (Jihlava)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Kraje Vysočina:

1. Josef Švec – provozování kavárny a prodej kávy (Havlíčkův Brod)

2. Eva Stoklásková Hegerová – realizace zahrad (Hybrálec)

3. Eva Fruhwirtová – rozvoj moderních manažerských dovedností, trénování mozku (Rouchovany)

"Snažíme se do našich výrobků vnášet precizní zpracování a řemeslo, které pomalu z důvodu absence učňovského školství zaniká," říká předseda představenstva Radek Chládek. Při přebírání cen děkoval Chládek zejména své více než stovce zaměstnanců.

Loni obrat družstva překročil 100 milionů korun. A Vývoj má i řadu nových ambiciózních plánů. "Chceme posílit síť prodejen, vytvořit takovou osu Praha, Jihlava, Třešť a Brno," popsal Chládek.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.