Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie, například v Praze se stejně jako komunisté poprvé od roku 1990 nedostala do zastupitelstva. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů.

Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014.

Kompletní výsledky zanesené do přehledných map si můžete prohlédnout zde.

Sledujeme online

ObnovitOd nejstarších
8.10.2018 22:55 | On-line reportáž končí

On-line reportáž pro dnešek končí. Další aktuality z povolebního vyjednávání přineseme v úterý.

8.10.2018 22:20 | V Praze se formuje trojkoalice z pěti stran a hnutí

 

8.10.2018 22:08 | Čižinského Praha 7 sobě chce i přes vítězství ve volbách do koalice

Zastupitelé hnutí Praha 7 sobě se dnes rozhodli, že na radnici sedmé městské části sestaví koaliční vládu. O dalším postupu budou ještě jednat. Hnutí získalo při víkendových volbách většinu 55,47 procenta hlasů a v devětadvacetičlenném zastupitelstvu má 18 mandátů. "Dohodli jsme se, že půjdeme v koalici, ale s kým, o tom budeme teprve jednat. Detaily musíme teprve domluvit," uvedl Čižinský.

8.10.2018 21:44 | V Blansku zůstává koalice, starostou má být nynější místostarosta

Radnici v Blansku bude řídit staronová koalice ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Volba pro Blansko. Kandidátem na starostu je dosavadní místostarosta Jiří Crha (ODS). Čtveřice stran se na tom dohodla dnes večer.

8.10.2018 21:29 | Další komplikace na kladenské radnici: Pirát Václavovič přenechal své místo náhradnici kvůli koalici s SPD

Pirát Jakub Václavovič zvolený za uskupení Kladeňáci přenechá svůj mandát náhradnici, je totiž proti vzniklé koalici s SPD na kladenské radnici. Vyjádření za kladenskou organizaci pirátů zveřejnil na Facebooku předseda Jan Jurik.

8.10.2018 21:17 | V Brně se strany pravděpodobně domluvily na koalici

Podle infornací České televize v Brně velmi pravděpodobně uzavře koalici vítězné ANO s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Nepředpokládají, že by přizvaly další strany. Budou mít 45 mandátů z 55.

8.10.2018 20:45 | ODS chce v Plzni získat primátorské křeslo

Občanská demokratická strana, která se považuje za spoluvítěze voleb v Plzni vedle hnutí ANO, bude v koaličních jednáních s ostatními stranami usilovat o post primátora. Usnesla se na tom dnes večer oblastní rada strany. ODS se chce setkat se všemi zvolenými stranami kromě KSČM.

8.10.2018 20:37 | Šéf zelených v Praze rezignoval

Předseda Strany zelených v Praze Ondřej Mirovský kvůli výsledku voleb rezignoval na funkci šéfa pražské organizace strany. Zelení se v Praze s Mirovským jako volebním lídrem nedostali do zastupitelstva na magistrátu. Ve volbách dostali pouze 1,84 procenta hlasů.

Pět tisíc uprchlíků v Praze? Druhým se má pomáhat, za Babiše se stydím, říká Mirovský

 

8.10.2018 20:23 | Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu budou jednat o programu

Piráti, Praha sobě a koalice Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) začnou ve třech společně vyjednávat o programu možné budoucí koalice v metropoli. Poprvé se strany sejdou ve středu. Nepůjde ještě o domlouvání koalice, ale vyjednavači budou diskutovat o programech stran.

8.10.2018 20:10 | Ve Strakonicích obhájil post dosavadní starosta. Jeho hnutí povede město samo

Hnutí Strakonická Veřejnost, které v komunálních volbách získalo 51,1 procenta hlasů a v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu bude mít 16 mandátů, bude ve městě vládnout samo, bez koalice. Řekl to starosta města a zakladatel hnutí Břetislav Hrdlička, který bude jako starosta pokračovat.

Související