Od našeho zvláštního zpravodaje - Miliardář Daniel Křetínský tvrdě zkritizoval digitální giganty, jako jsou Google nebo Facebook. "Nikdy v historii neměla žádná firma ani zdaleka takovou moc, jakou mají tyto společnosti," prohlásil majitel Energetického a průmyslového holdingu nebo fotbalové Sparty s tím, že to platí hlavně o Googlu.

Podle Křetínského je potřeba přijmout nová pravidla, která by internetové firmy regulovala. "Potřebujeme úplně novou regulaci," uvedl Křetínský na konferenci Globsec Tatra Summit na Štrbském Plese na Slovensku. Podnikatel si myslí, že Google či Facebook možná budou muset po přijetí nové regulace část svých aktivit prodat.

Dominance Googlu či Facebooku má podle Křetínského negativní důsledky i pro média a tím pro celou společnost. Upozornil na skutečnost, že tyto firmy získávají dominantní podíl z příjmů z reklamy na internetu, i když netvoří žádný vlastní obsah. Tradiční média i kvůli tomu upadají.

"Jsem opravdu velkým zastáncem tradičních médií a tradiční novinařiny," řekl Křetínský, který do médií sám investuje. "Jsou důležitým pilířem demokracie v Evropě."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.