Ve Frýdku-Místku vznikla koalice. Smlouvu podepsaly ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL. V třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu mají 23 mandátů. Primátor bude opět z ČSSD. Novinářům to v pondělí sdělila mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Komunální volby ve městě vyhráli sociální demokraté. Frýdek-Místek je prvním statutárním městem v regionu, kde je uzavřena koaliční smlouva.

V dohodě se počítá s tím, že ČSSD obsadí podle vlastního návrhu pozici primátora a dvou náměstků, ANO dva náměstky, KDU-ČSL jednoho náměstka primátora. Dosavadním primátorem byl Michal Pobucký (ČSSD), který opět stál v čele kandidátky. "V této chvíli už týmově pracují na programovém prohlášení. Podle zástupců jednotlivých koaličních stran byla pro uzavření koaliční smlouvy rozhodující velká programová shoda," uvedla Matějíková.

Vítězná ČSSD získala 11 mandátů. Druhé Naše Město F-M má deset mandátů. Třetí ANO bude mít osm zastupitelů. Čtvrtá KDU-ČSL má čtyři mandáty, čtyři zastupitele budou mít na pátém místě Piráti. Šestá je KSČM se třemi mandáty. Sedmou příčku obsadila SPD se třemi zastupiteli.

Související