Hana Marvanová, která se do pražského zastupitelstva dostala za uskupení Spojené síly pro Prahu, sdružující TOP 09, STAN, KDU-ČSL nebo LES, oceňuje spolupráci s těmito subjekty a zároveň odsuzuje roztříštěnost jiných menších subjektů, skrze ni prý není možná pořádná domluva. Nejpravděpodobnější je pro Marvanovou koalice s Prahou sobě a piráty, nevylučuje však ani "nekoaliční" jednání s ODS.

Jste spokojení s výsledkem voleb v Praze?

Určitě, děkujeme Pražanům. Jsem ráda, že se je podařilo přesvědčit, že náš program je kvalitní. Zároveň fakt, že ostatní úspěšné subjekty mají zhruba stejný počet hlasů, vytvořil poměrně unikátní situaci. Vzniká možnost sestavit koalici, která konečně prosadí změny.

Neměli jste větší ambice?

U nás vládne v tomhle směru spokojenost a pokora, děkujeme za hlasy, které jsme dostali. Výsledky odrážejí vyrovnané síly.

Reflektujete zpětně nějaké chyby, kterých jste se během kampaně dopustili, něco, co byste dnes udělali jinak?

Na zhodnocení kampaně ještě vůbec nebyl čas. Chyby uděláte vždycky, ale díváme se dopředu, není důvod hledat jejich viníky. Navíc já volby hodnotím jako úspěšné.

Související

Vyplatilo se spojit se s TOP 09, lidovci a dalšími subjekty do předvolební koalice?

Přesně se ukázalo, že spolupráce je důležitý moment, roztříštěností každý ztrácí. Podpora, kterou jsme letos dostali, je určitě dána i tím, že jsme spojili síly, žádná ze stran Spojených sil pro Prahu by samostatně tenhle výsledek neudělala. Voliči ocenili, že je tady někdo, kdo je schopen dohody. Doufejme, že se ta dohoda podaří i ohledně koalice.

Jak se vám spolupracuje s Jiřím Pospíšilem?

Známe se mnoho let, z doby, kdy působil na ministerstvu spravedlnosti, v určité fázi jsem ho zastupovala ve sporu o odvolání státního zástupce Rampuly.

O to byla naše spolupráce jednodušší, měli jsme na co navázat.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.